Nurkowanie Węgry

Budapeszt to miejsce, które kojarzy nam się głównie ze zwiedzaniem i spędzaniem miło czasu. Okazuje się, że każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie nawet nurkowie. Trafimy wreszcie do takiego miejsca, które zrobi na nas bardzo duże wrażenie i będziemy chcieli tam jeszcze nieraz wracać.

Węgry

W Budapeszcie mamy do wyboru dwa miejsce do nurkowania. Pierwszym z nich jest kopalnia Kobanaya oraz jaskinia Molnar Janos. Te miejsca są bardzo różne, ale również pod każdym względem wyjątkowe. Spodoba się tam osobom, które nigdy w kopalni nie nurkowały. Jeśli skończymy nurkować w kopalni to warto udać się do jaskini. Te osoby, które zdecydowały się na taką wyprawę są zachwycone. Nie spodziewały się, że można zobaczyć taki piękny podwodny świat. Nie da się tego widoku w kopalni czy jaskini porównać z żadnym innym.

Rozpoczynamy nurkowanie

Kopalnia działała w XVIII wieku i jest to najstarsza kopalnia wapienia na całym świecie. Budapeszt powstał właśnie dzięki tej kopalni. Mamy do zwiedzenia aż trzysta kilometrów korytarzy, co oznacza, że nigdy nie uda nam się sprawdzić wszystkich zakątków tego wyjątkowego miejsca. Jeśli wybieramy się w to miejsce to warto mieć uprawnienia do nurkowania w jaskiniach. Dla amatorów jest specjalne trasa gdzie po wynurzeniu możemy zaczerpnąć powietrza. Jest bezpieczna i często właśnie tam możemy trafić. Bez przewodnika nie wolno nam tam nurkować i dobrze, bo byłoby to zbyt niebezpieczne. Warto również nurkować w jaskini Molnar Janos. Temperatura wody jest bardzo wysoka, a do jaskini wejście prowadzi w centrum Budapesztu. Jest tutaj wiele korytarzy do zobaczenia, dlatego warto się tam udać. W jaskini nurkują osoby posiadające ubezpieczenie oraz aktualne badania lekarskie.

Więcej informacji na temat nurkowania w Budapeszcie znajdziemy na stronie http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/nurkowanie_wegry/kobanya-molnar-janos-kopalnia-jaskinia-niezwykle/. Budapeszt jest blisko i łatwo tam dojechać, dlatego wiele osób powinien ten temat zainteresować i może się tam wybiorą?

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.